Kısaca Aygen Savaş.

ODTÜ Kimya Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimime devam etmekteyim. Kimya alanına yönelişim üniversite öncesine dayanıyor. Küçüklüğümden beri özellikle parfümlere ve boyalara ilgi duyuyorum.  Halen bu alanlarda araştırma yapmayı sürdürüyorum. Uzun vadede Kimya Bilimi ve Mühendisliğinde inovatif ve sürdürülebilir projelerde yer almayı hedefliyorum.

Eğitim hayatımın yanı sıra girişimcilik, sosyal girişimcilik ve sivil toplum çalışmaları ile ilgileniyorum. Dönüş Sanat adlı sosyal girişimin kurucusuyum. Aynı zamanda ODTÜ Sürdürülebilir Üretim Topluluğu Genel Başkanlığı görevini yürütmekteyim. KÖPRÜ - Kültürlerarası Öğrenme ve Pratik Ünitesi'nde grafik tasarımcı olarak yer alıyorum. Ayrıca Habitat Derneği Paramı Yönetebiliyorum Projesi'nde Girişimciler için Finansal Okuryazarlık Projesi eğitmeniyim, Gelecek Daha Net Gençlik Platformu Yıldız Takımı üyesi ve İnovaTİM temsilci üyesiyim.

Çocukluğumdan beri resim yapıyorum ve sanatsal faaliyetlerin içinde yer almaya çalışıyorum. Özellikle görsel sanatlara ilgi duyuyorum ve takip etmeye çaba gösteriyorum. Dönüş Sanat adlı sosyal girişim çalışmamla da sanat faaliyetlerimi sürdürüyorum.

Tüm bu alanlarda bilgi paylaşımında bulunmayı ve yararlı içerikler oluşturmayı planlıyorum.